Jak leczyć objawy somatyczne nerwicy lękowej?

Dzień dobry mam 18 lat i choruje na nerwice lękową ostatnie dni martwię się czy mam niewydolność serca ponieważ co jakiś czas mam lekkie kłucie serca które trwa kilka sekund oraz duszności serce bije mi lekko mocniej na nerwice lękowa choruje ok 3 miesiące i objawy pojawiły się kilka dni temu ponieważ miałem stresujące dni proszę o pomoc czy to nerwica lekowa. czy niewydolność serca
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu

Witam.

Opisane objawy sugerują na zaburzenia lękowe, które wymagają korekcji leczenia o ile jest Pan w trakcie leczenia u psychiatry.

Wskazana konsultacja lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który w trakcie badania fizykalnego i badania EKG spoczynkowego oceni czy objawy ze strony układu krążenia są spowodowane np schorzeniami sercowo naczyniowego czy zaburzeniami np lękowymi, to musi zostać wyjaśnione na wizycie stacjonarnej.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów lecz zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który oceni i w razie nieprawidłowości lub diagnostycznie zleci odpowiednią rozszerzoną diagnostyką laboratoryjnej z krwi i echo serca.

Ewentualnie zleci konsultację do specjalisty kardiologa który oceni układ sercowo naczyniowego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk