Jak leczyć opryszczkę wargową w ciąży u 24-latki?

Opryszczka w 30 tyg. ciąży. Dziś wyskoczyła mi opryszczka wargowa, co prawda nie swędzi i nie piecze ale mimo to szybko przykleiłam plaster compeed i użyłam kremu. Prwie rok temu byłam pierwszy raz w ciąży i tez dostałam opryszczkę (nie pamietam czy był to pierwszy raz) poroniłam ciąże w 8 2 dni tygodniu. Być może to był powód poronienia chodź nie wiem do końca. Jeśli w tamtej ciąży zaraziłam się opryszczką po raz pierwszy to już teraz jestem uodporniona i dziecku nic nie grozi? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę zacząć stosować krem z acyklowirem oraz udać się do ginekologa, który wdroży odpowiednie leczenie farmakologiczne. Pozdrawiam.