Jak leczyć owrzodzenie na nosie?

Byłem u dermatologa z owrzodzeniem na nosie po wyciskaniu, które nie goi się żadnym maściami na receptę od lekarzy (detreomycyna, fusacid, triderm, diprogenta, chlorhinaldin hej, clindacne etc ). Lekarz przepisał mi metronidazol 250 mg 3x1 tab i Amotaks 1mg 2x1 tab. Czy takie połączenie zadziała? Oba leki to antybiotyki, czy można je razem stosować i nie wchodzą w żadne interakcje ?

Jak długo nie goi się owrzodzenie? Warto ocenić dermatoskopowo czy owrzodzenie nie ma charakteru rozrostowego. Poza tym przy tak wielu nieskutecznych antybiotykach warto pobrać także posiew z rany po wcześniejszym wykluczeniu zmian o charakterze nowotworowym.