Jak leczyć pacjenta udzielonego na wszystkie leki?

Mama po udarze dostała padaczki poudarowej początkowo pojawiało się zniekształceniem mowy i zacieraniem lewej dłoni a miesiąc temu miała już silny atak wraz z utratą przytomności jest na wszystkie leki uczuloma pojawiają się wysyłki wymioty biegunki duszności spadki ciśnienia, kaszel. Jestem załamana tymi lekami zamiast pomagać to jeszcze dobijają i oglupiaja. Nie biorąc leków lepiej się czuje ale nie chroni jej nic przed atakiem a po lekach alergia ja zabija. Jak leczyc pacjenta udzielonego na wszystkie leki nasza medycyna jest tragiczna.

Lek. Paweł Szadkowski

Leczeniem pani mamy powinien pokierować doświadczony neurolog. Terapia farmakologiczna niesie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i interakcji. Dodatkowo ryzyko to wzrasta u ciężko chorych pacjentów, z niewydolnością narządów odpowiedzialnych za eliminację leku z organizmu. Wyzwaniem w prowadzeniu różnego typu terapii jest wyważenie potencjalnych korzyści i skutków negatywnych. Szczegółowych informacji można pani udzielić dopiero po pełnym przeanalizowaniu historii choroby pacjentki.