Jak leczyć podwyższoną temperaturę i gwałtowny kaszel?

Witam mam 24lata od 2 tyg czulem sie gorzej jak bym mial podwyższona temperaturę jednak byla w normie byl kaszel wyleczylem go herbapectem 2 dni temu sie zakonczyl. Tydzien teu pojawil mi sie po podrudkiem na siniance pod.dolna.szczeka powiekszony wezel chlonny znikl jednak dalej.czuje tam.z prawej strony cos twardego. Dzisiaj pojawila sie.wysoka temperatura 39.4 oraz.wrocil gwaltowny kaszel oraz powiekszyly mi.sie.wezly ale tym razem z tylu za.uszami... bol glowy delikatny bardziej mi sie kreci. Brak.bolu gardla w obecnej chwili.jestem we Wloszevh bo pracuje jako kierowca ciężarówki i nie mam możliwości pójścia do lekarza. Mam sie czegoś obawiać? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej jest to zwykłe przeziębienie lub infekcja bakteryjna. Zachowawczo może Pan przyjmować po prostu leki zmniejszające gorączkę, typu Paracetamol czy Ibuprom. Jeśli gorączka nie będzie spadać może być konieczne przyjęcie antybiotyków.