Jak leczyć półpasiec u 20-latki?

Witam, zaczęłam dzisiaj leczyć półpaśca Heviranem, doszlo do silnego uczulenia na lek i zaczęłam się dusić, czym mogę zastąpić ten lek, przyjęłam dwie tabletki, po drugiej wystąpiły duszności i problemy z oddychaniem. Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję pilnie udać się na SOR, ponieważ istnieje ryzyko groźnej reakcji nadwrażliwości na lek. Wymaga pani również konsultacji specjalisty chorób zakaźnych.