Jak leczyć powiększony węzeł nadobojczykowy?

Wiatm mam 28 lat od ok 7 tyg powiekszony wezel lewy nadobojczykowy dodatkowo bole brzucha klatki oraz plecow. Czekam na usg szyi oraz jamy brZusznej. Badani krwi wszytskie byly dobre mocz rowniez rtg klatki wszytsko w normie. Czy to moze oznaczac tylko nowotwor bardzo sie martwie?? Prosze o rade jakie badania wykonac etc. Dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę koniecznie udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu w celu zebrania dokładnego wywiadu, przeprowadzenia pełnego badania fizykalnego i pogłębienia diagnostyki. Powiększony węzeł nadobojczykowy, przez taki okres czasu, jest niepokojącym objawem. Diagnostyka zależeć będzie od Pani stanu klinicznego, ale rozważyłbym TK klatki piersiowej i brzucha z miednicą, może też być konieczne pobranie węzła do badania histopatologicznego.