Jak leczyć powstawanie ranek na skórze twarzy?

Witam, Od jakiegoś czasu pojawiają się na mojej skórze twarzy samoistne ranki, które na początku bardzo mocno się sączą, pieką i swędzą. Potem to ustaje a ranka zaczyna się goić, niestety powstają kolejne. Dodam, że są to okrągłe ranki, przypominające zdarty naskórek. Nie wiem co to jest i jak sobie poradzić z tą dolegliwością. Pozdrawiam WK

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do dermatologa w celu dokładnej oceny Pana stanu klinicznego i zmian. Przed wizytą może Pan wykonać badanie stężenia glukozy we krwi na czczo, może to pomóc w diagnozie i przyspieszyć ewentualne leczenie.