Jak leczyć problemy emocjonalne u 27-latki?

Witam, weszłam na tę stronę przez przypadek. Mam 27 lat, jestem kobietą. Ciężko jest mi pisać o tym wszystkim, co mi dolega, bo sama nie wiem, co to dokładnie jest, ale boję się życia. Na pewno to silna depresja, która trwa lata. Uważam, że mój przypadek jest ciekawy. Nie byłam nigdy u lekarza, ponieważ jakoś nie mam odwagi tego zrobić; napisać jest mi łatwiej, ponieważ to anonimowe. Sama nie wiem, do jakiego lekarza się udać, czy do psychologa, psychiatry, czy do ginekologa. Chyba powinnam do każdego z nich. Ogólnie to mam problemy z samą sobą, bo boję się życia. Po pierwsze - nie czuję się w życiu szczęśliwa. Od kilkunastu lat ten stan się pogarsza. Nie biorę żadnych leków. Choć planuje odejście z tego świata. Nie mam ochoty żyć, codzienność mnie przytłacza, chodzę przybita, nie potrafię sobie ze sobą poradzić. Nigdy nie byłam kontaktowa, nie potrafię z nikim rozmawiać. Jestem zamknięta w sobie. Może jest to związane z mamą. Nigdy nie miałyśmy ze sobą kontaktu. Czułam się całe życie odrzucona i teraz są tego następstwa. Nie potrafię kochać nawet samej siebie. Wszystko trzymam w sobie i jest coraz gorzej. Może to nienormalne, ale jest tylko jedna osoba, z którą umiem rozmawiać. To sama JA. Wiem, że to dziwne, ale tak jest. Jeszcze, co najdziwniejsze, mam bardzo duże problemy seksualne. Wiem, że to wszystko, co napisałam, jest bardzo chaotyczne, ale proszę o jakąś radę, bo to, co się ze mną dzieje, nie może trwać w nieskończoność. Szukam pomocy i mam nadzieję, że ją tu znajdę. Wiem, że potrzebuję bardzo pomocy, bo tak się nie da żyć. Jestem wykończona życiem, ale mam okropne myśli i nie umiem sobie poradzić z niczym, czuję pusta i bez pożyteczna. Lepiej gdy by taka osoba jak ja nie istniała..
KOBIETA, 27 LAT 10 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Już zrobiła Pani pierwszy ważny krok opisując objawy i szukając pomocy.

Opisane objawy wymagają pilnej interwencji lekarza psychiatry oraz psychologa którzy pomogą w opisanej sytuacji.

Proszę nie odwlekać wizyty lub kontaktu ze specjalistą jeśli nie może Pani z różnych przyczyn wizytę stacjonarną to proszę zdecydować się na infolinię lub kontakt online ale zachęcam do stacjonarnej wizyty która u psychiatry lub psychologa odbędzie się w miłej atmosferze.

Na pewno również tutaj ktoś z psychologów lub psychiatra się odezwie do Pani aby służyć pomocą.

Trzymam za Panią kciuki, że nie podda się Pani lecz zawalczy o siebie.

Pozdrawiam