Jak leczyć problemy z koncentracja i myśleniem?

Witam. Ma na imię Kamil, mam 20 lat. Od ponad 5 lat borykam się dziwnym problem a mianowicie ciągle czuję się taki zawieszony, mam kłopoty z myśleniem, koncentracją, z uwagą. Teraz od paru miesięcy drastycznie pogorszyła mi się pamięć, nawet zapominam podczas rozmowy z kimś co mu miałem powiedzieć, bełkotam, zacinam się podczas mówienia[od zawsze się trochę zacinałem ale nie aż w takim stopniu jak teraz]. Dodam, iż jak byłem mały nie mama nie wyleczyla mi do konca zatok.

Witam, proszę skorzystać z pomocy lekarza aby móc dobrać odpowiednią formę pomocy, niezbędne badania diagnostyczne. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Pana opis może wskazywać na problemy neurologiczne. Zachęcam do konsultacji z neurologiem, by wykonać niezbędne badania, oraz do wizyty u neuropsychologa. Jeżeli obaj specjaliści wykluczą problemy neurologiczne, warto skonsultować się z psychiatrą.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA