Jak leczyć problemy z pęcherzem moczowym u 24-latki?

Witam, od dłuższego czasu mam problem z pęcherzem (?). Zaczęło się od tego że w pośpiechu zakładając tampona nie zdjęłam górnej osłonki i zaaplikowałam go. Oczywiście kiedy się zorientowałam wyjęłam. Jednak problemy z pęcherzem były już dwa tygodnie wcześniej stąd nie wiem czy łączyć te dwie sprawy. Nie odczuwam pieczenia ani bólu, wtedy tylko parcie na pęcherz. Obecnie po wypiciu dużej ilości herbaty lub wypiciu piwa po kilku godzinach odczuwam delikatne ukłucia w pęcherzu. Najczęściej pojawiają się one po miesiączce kiedy "schodzi" woda nagromadzona pod koniec cyklu. Ukłucia są bardzo delikatne, ledwo wyczuwalne, ale trochę mnie martwią. Nie mam upławów, czasami po nocy mocz jest jednak mętny i ma nieprzyjemny zapach. W przeszłości zdarzało się że mimo żadnych objawów w moczu były bakterie. Czy to może być jakieś przewlekłe zapalenie pęcherza? Co mogę zrobić oraz jakie badania wykonać?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani wykonać badanie ogólne moczu, najlepiej z posiewem. Jeśli bakterie będą obecne, należy zastosować odpowiedni antybiotyk. Wydaje się, że tampon nie miał znaczenia przy Pani dolegliwościach. Niemniej na infekcję układu moczowego mogła nałożyć się infekcja dróg rodnych - w takim wypadku najlepiej wykonać wymaz u ginekologa.