Jak leczyć problemy z żołądkiem u 25-latki?

Witam, mam 25 lat i od dawna problemy z żołądkiem. Czego nie zjem, czy się nie napije, od razu mi się odbija, czuję dziwny „smak” w ustach, często żołądek mam jak wyciśnięty skręcony ręcznik. Czasami chodzę zgięta taki łapie mnie ból. Robiłam badania na helicobacter i nie potwierdził się. Za ponad miesiąc idę na gastroskopię. Czy do tego czasu mogę sobie jakoś pomoc? Co to może być? Wrzody? Zapalenie żołądka? Dodam, ze jestem dość nerwową osobą i w ostatnim czasie dużo pracuję. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź Rzeczy typu len i mięta już nie działają niestety.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wskazywać na zapalenie błony śluzowej żołądka lub chorobę wrzodową. Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pani dolegliwości oraz badania dodatkowe (w tym gastroskopia). Warto udać się np. do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny objawów oraz zlecenia w miarę możliwości leczenia objawowego. Na pani miejscu do czasu zakończenia diagnostyki unikałby spożywania produktów nasilających wydzielanie soku żołądkowego, w tym picia mięty czy dużych ilości kawy.