Jak leczyć przepuklinę rozworu przełykowego u 46-letniej osoby?

Mam problem z chyba przepukliną rozworu przełykowego, jest dosyć duza (4x6cm) najczęstszym objawem jest ból w dołku podsercowym i coraz częsciej poty –nie mam raczej zgagi. Ostatnio poćwiczyłem sobie delikatnie na siłowni i ból (pieczenie) strasznie się nasilił i jakoś przeniósł tez na kręgosłup (pewnie ucisk na nerw) Lekarz rodzinny (zrobił Ekg – wyszlo Ok.) i dal mi przeciwzapalny Nimesil – pomaga ale na czas krótki – i tu mam pytanie jaką diagnostykę robić dalej i co brać bo przejść nie ch

Małgorzata Panek

W przypadku nieskuteczności leczenia farmakologicznego należałoby rozważyć chirurgiczne umocowanie żołądka, tzw fundoplikację. Proszę udać się do gastroenterologa.
Pozdrawiam