Jak leczyć przewlekłą bezsenność?

Witam Choruje na przewlekla bezsennosc od czterech miesiecy.Zaczelo sie od tego ze nie spalam przez 3 dni z kolei i bylam bardzo pobudzona.Od tego czasu prawie nie spie w nocy i nie che mi sie spac tez w dzien.Do tego doszla straszna nerwica lekowa.Bralam trazodon ale przestal dzialac.Teraz drugi miesic biore zolpidem ale on dziala bardzo krotko 3-4 godz.Nie wiem co dalej robic.Blagam o pomoc.Kasia

Witam Panią Serdecznie,

Z tego, co Pani napisała, prawdopodobnie jest coś, co zajmuje Pani myśli, na tyle, że uniemożliwia Pani zasypianie.
Domniemywam, że przyczyną mogą być nawarstwiające się trudności, wyzwania.

Leki, które Pani zażywa słabo pani służą.
Tak myślę, że na sen mogłaby Pani zażywać naturalną rekomendowaną melatoninę, dostępną w aptece.

Jeśli chodzi o leczenie nerwicy lękowej, to zachęcam Panią do rozważenia terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej.
W procesie terapeutycznym dotrze Pani do przyczyny Pani objawów lękowych i bezsenności.

Życzę Pani, żeby się dobrze ułożyło,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Pisze Pani o farmakoterapii, ale czy korzystała Pani z pomocy psychologa? Może warto pomyśleć również o tej formie, ponieważ nie zawsze leki wystarczają. Warto zgłosić się na konsultację, ponieważ do wszystkiego doszła nerwica lękowa.
Pozdrawiam,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam
Istnieje wiele przyczyn bezsenności.
Do najczęstszych należą stres, nerwice, lęki,
depresja
Nerwica i bezsenność często występują razem.
Zapewne wie Pani o tym, że w przypadku
nerwicy lękowej farmakologia jest
leczeniem objawowym - nie rozwiązuje problemu.
To samo dotyczy bezsenności.
W leczeniu różnego rodzaju nerwic i ich konsekwencji
bezpieczną i skuteczną metodą jest psychoterapia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie