Jak leczyć przeziębienie w trakcie ciąży?

Dzień dobry Jesetm w 22 tygodniu ciąży i ciągle łapie jakieś przeziebienia staram się leczyć domowymi sposobami, ale dzisiaj wstałam i zatoki mam bardzo zatkane i bardzo bolą. Na początku ciąży byłam u lekarza z zapaleniem gardła i przepisał mi laktoferyne - czy teraz też mogę ją wziąć ?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety niewiele z konwencjonalnych leków na przeziębienie może pani zastosować. Może pani stosować m.in.: irygacje nosa i zatok (na niedrożność nosa i katar), syrop prawoślazowy i inhalację solą fizjologiczną lub morską (na kaszel) i paracetamol (w przypadku gorączki lub silnego bólu głowy). Najlepiej żeby pozostawała pani też pod opieką swojego lekarza położnika, jeśli będzie to konieczne zleci również odpowiedni antybiotyk.