Jak leczyć rozwolnienie i bóle w dolnej części brzucha u 3-latki?

Dzień dobry, Od 4 dni moja 3 letnia córka ma rozwolnienie i bóle w dolnej części brzucha, przedwczoraj były dwa epizody śluzu z krwią z odbytu zamiast odchodów. Od dwóch dni podaję jej Bactrim 4ml co 12 h, nie ma szans podania jej smecty (nie chce, wyrywa się). We wczorajszych wynikach krwi wyszło OB: 31 oraz płytki 421. Bóle brzucha są już rzadsze, napadowe. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie konsultowała się pani do tej pory z lekarzem pediatrą to bezwzględnie trzeba to zrobić. Wygląda to na biegunkę wynikającą z zakażenia przewodu pokarmowego i dlatego w żadnym wypadku nie można córce podawać smecty czy innych leków zapierających. Proszę szczególnie dbać o nawodnienie (np. Orsalitem) co przyśpieszy proces leczenia i konsultować się na bieżąco z lekarzem pediatrą.