Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć ruszającego się zęba po uderzeniu?

witam po mocnym uderzeniu pod nos minimalnie rusza się jedynka nie boli wygląda normalnie dziąsło jest obolale i przycięte są obawy do niepokoju??jak długo może boleć z góry dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Szanowny Panie,

po urazie koniecznie trzeba udać się do stomatologa. Potrzebne będzie zdjęcie aby sprawdzić czy z korzeniem wszystko jest dobrze. Proszę tego nie bagatelizować. Im szybciej uda się pan do dentysty tym lepiej.

0

W takim wypadku wskazana jest natychmiastowa wizyta u stomatologa. Po sprawdzeniu ruchomości zęba można wykonać szynowanie – jest to zabieg, gdzie stomatolog unieruchamia zęba za pomocą miękkiego drutu i kompozytu stomatologicznego. Pozostawiamy zęba na jakiś czas, dopóki korzeń nie zrośnie się z zębodołem. Potem szyna jest zdejmowana. Możliwe jest również, że uraz/uderzenie naruszyło miazgę i spowodowało jej stan zapalny. Stomatolog wykonuje tzw. test żywotności miazgi i istnieje możliwość, że takiego zęba będzie trzeba leczyć kanałowo. Należy również unikać nadgryzania tym zębem, by nie pogłębiać patologii.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy