Jak leczyć się z depresji i alkoholizmu?

Ja na pewno mam depresję i w dodatku jeszcze jestem alkoholikiem i to już od dawna, smutki próbowałem topić w alkoholu ale zawsze na drugi dzień czułem się jeszcze gorzej. Zbyt wiele w życiu przeszedłem straciłem wiele bliskich mi osób w tym ojca dwóch braci dwie kuzynki itd. niedawno też próbowałem ratować szwagra z wypadku niestety nie udało się umarł na moich rękach. Spadłem na samo dno nie widzę sensu życia tylko mój syn mnie przy nim trzyma a i to nie wiem jak długo bo ja mu chyba już dobrej przyszłości nie zapewnię. Jestem zdesperowany próbowałem się leczyć prywatnie ale niestety brakło funduszy wolę coś synowi kupić na kasę chorych nie mam jak bo lekarz przyjmuje w tych godzinach w których ja pracuję. Nie mam już więcej pomysłów na swoje życie jestem już za słaby na to żeby walczyć i boję się bo nie wiem co mam robić.......

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Duża częśc osób uzależnionych od alkoholu prędzej czy póżniej rozwija zaburzenia depresyjne. Jest to poniekąd konsekwencja nadużywania alkoholu. Dodatkowo wiele doznanych strat, czynników traumatycznych stawia Pana w grupie osób poważnie narażonych na depresje.
Myślę, że leczenie prywatne rzeczywiscie w Pana przypadku nie do końca zda egzamin.
Biorąc pod uwagę uzależnienie od alkoholu wikłane zaburzeniami nastroju, optymalnym miejscem do dalszego leczenia wydaje się Poradnia A. Z koleji z niej mozna zostać skierowanym do Ośrodka Terapii Uzależnień na kilkutygodniowe leczenie. Jednak warunkiem koniecznym do podjęcia leczenia jest cheć zerwania z nałogiem.
Samo leczenie depresji bez leczenia uzależnienia nie przyniesie znacznej poprawy.
Proponuje odwiedzić strone  www.parpa.pl  na której może znależć Pan najbliższe dla miejsca Pana zamieszkania Poradnia A.