Jak leczyć silne ataki lęku?

Witam. Moja kolezanka dostaje silnego lęku na dodatek dusznosci uczucie goraca zimne poty drzenie rak nog mrowienie dretwienie nogi z waty uczucie oslabniecia omdlenia az krzyczy i nachodza ja mysli zeby skoczyc przez okno z pietra bardziej na tle przesladowan te lęki. Do takiego stanu po kilka razy dziennie raz mocniej raz słabiej ją chwyci

Witam,
Konieczna jest jak najszybsza wizyta u lekarza psychiatry, który włączy farmakoterapię. Leki pozwolą zahamować pojawiające się stany lękowe i ataki paniki. Równolegle proponuję rozpoczęcie psychoterapii.