Jak leczyć skutecznie hemoroidy?

Dzień dobry. Mam pytanie do proktologa,od kilku lat mam problem z hemoroidami,kilka razy w roku pękają i mam krwawienie, po zażyciu tabletek i czopków wszystko było ok, w styczniu znow pojawił się problem i dostałem krwawienia, ale po zażyciu tabletek i czopków ustało krwawienie,ale ból odbytu pozostał i tak od około 7 dni, by em u lekarza sprawdził palcem i powiedział że według nie jest ok,ale skierował na dalsze badania,trochę się boję, bo wcześniej ból nigdy nie trwal tak długo, max 1-2 dni!

Lek. Paweł Szadkowski

Mogło to być spowodowane zakrzepem w obrębie guzków krwawniczych z ich zapaleniem. Takie objawy ustępują zwykle same w ok 7-10 dni, nawet bez leczenia. Jeśli dolegliwości związane z hemoroidami są dla Pani bardzo uciążliwe może Pani udać się do chirurga w celu omówienia możliwości zabiegowego leczenia.