Jak leczyć spięcie mięśni?

Złożone problemy mobilnościowe. Niby nic wielkiego, ale czuję od paru lat jak moja prawa część ciała jest ciągle spięta. Prawy bark, prawe biodro i prawa noga. Na prawej nodze nawet pojawiła się nie wiadomo skąd narośl na kości, której nigdy nie zauważałem a drugi palec zaczyna mieć jakieś zmiany zwyrodnieniowe bo widać pogrubienie i jakby przemieszczenie w obrębie pierwszego paliczka. To wszystko sprawia mi problemy podczas ćwiczeń. Czy zwykła porada u fizjoterapeuty pomoże? Czy poprosić lekarza rodzinnego o takie skierowanie czy niepotrzeba owego?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno tylko na podstawie pana opisu ocenić czy wymaga pan, z powodu swoich dolegliwości, konsultacji specjalisty. Może pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie pokierowania dalszą diagnostyką.