Jak leczyć suchość ust w raku płuc?

Jestem chory na raka płuc, od półtora roku jestem na badaniu klinicznym od jakiegoś czasu wystąpiło coś co powoduje suchości w ustach próbowałem wielu preparatów ale jak na razie nic nie pomaga czy jest coś czym mogę to leczyć

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć czy powodem pana dolegliwości są działania niepożądane leczenia, czy choroba podstawowa. Najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Może pan spróbować odpowiednio zadbać o nawodnienie. W objawach suchości jamy ustnej stosuje się również preparaty „sztucznej śliny” i bezcukrowe gumy do żucia.