Jak leczyć swędzenie odbytu, które zaobserwowałam?

Witam. Mam problem, ostatnio zaobserwowałam u mnie swędzenie odbytu, a szczególnie wieczorem ale nie przejęlam się problemem (wcześniej miałam problem z pozbyciem się owsików -pomyślałam to pewnie znowu one) ale na jakiś czas problem zniknął ale od kilku dni nasilił się i na dodatek wyskoczyła mi wysypka wokół odbytu która pnie się do góry, czy to grzybica ? Zakupilam krem na grzybice (clotrimazolum) dzisiaj użyłam go dopiero oo raz 1. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą świadczyć o owsicy. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, ewentualnie dermatologa w celu potwierdzenia rozpoznania oraz zalecenia odpowiedniego leczenia.