Jak leczyć swędzenie skóry i czerwone plamy po opalaniu?

Witam dwa dno temu mocno spaliłam skore na brzuchu, dekolcie i nogach, dziś spędziłam na słońcu 15 min i wszystkie te miejsca zaczęły mnie strasznie swędzieć i mam same czerwone plamy. Popsikalam sie panthenolem ale nic nie pomogło, co mogę z tym zrobic?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać z reakcji alergicznej na słońce. Może pani spróbować zastosować leki przeciwhistaminowe (doustnie i na skórę np. fenistil), a w razie nasilonych dolegliwości lub ich nieustępowania udać się do lekarza w celu zbadania.