Jak leczyć taki ból kolana?

Witam. Wieczorem podczas zabawy z psem wypadło mi kolano ze stawu, ból był dosyć spory. Myślałem, że coś złamałem bo nigdy wcześniej nic nie załamałem a wypadnięcie kolana wyglądało OKROPNIE. Jakimś cudem kolano wróciło na swoje miejsce, noga w okolicy kolana boli - czasem przestaje, ale nie wiem czy po prostu sie nie przyzwyczajam. Kolano jest opuchnięte. Mogę chodzić, ale oszczędzam nogę. Czy musem jest pojechanie do lekarza?

Dzień dobry,

wskazane było by odwiedzić dobrego ortopedę który wykona badanie fizykalne, które polega na dokładnym obejrzeniu bolącego kolana, sprawdzeniu zakresu ruchomości a w razie nieprawidłowości wykonanie dodatkowej diagnostyki obrazowej USG stawu kolanowego.

Proszę nie lekceważyć opisanych przez Pana objawów.

Pozdrawiam