Jak leczyć te świądy w pochwie?

Witam, od jakiegoś czasu odczuwam swędzenie pochwy. Byłam z tym u ginekologa, ponieważ podejrzewałam infekcje. Jednak lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku. Nie ma żadnej infekcji. Co może być przyczyną? Pozdrawiam, życzę miłego dnia.

Dzień dobry,

opisany problem zdrowotny może stanowić kombinację różnych czynników. Częstą swędzenia pochwy są jednak reakcje alergiczne. A więc produkty do pielęgnacji ciała warto przez jakiś czas z niego zrezygnować. Jeśli objawy ustąpi, można podejrzewać, że to właśnie płyn do kąpieli, żel pod prysznic czy proszek do prania wywołały reakcję alergiczną, której objawem było pieczenie pochwy.

Również pieczenie może być efektem podrażnienia przez bieliznę, szczególnie tę wykonaną z materiału syntetycznych. Tutaj, podobnie jak w przypadku kosmetyków, należy z nich zrezygnować z noszenia podejrzanej bielizny. Jeśli po kilku dniach świąd ustąpi, można uznać, że to właśnie bielizna lub kosmetyki były przyczyną swędzenie pochwy.

infekcja bakteryjna lub grzybicza została już wykluczona przez lekarza ginekologa u którego Pani była a więc pozostaje spróbować metodę wcześniej opisaną.

Na swędzenie pochwy dobra jest kąpiel tymiankowa jeśli jest Pani zainteresowana proszę o podanie kontaktu a prześlę przepis.

Pozdrawiam