Jak leczyć torbiel na macicy?

Byłam u lekarza tydzień temu i wykrył mi na macicy torbiel. Jest duży bo 5.5 cm i stwierdził, że to musi być usunięte operacyjnie.
Strasznie się boję. Może jest inna metoda leczenia tego? Poradźcie mi.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Z pewnością chodzi Pani o torbiel jajnika, nie macicy. To dość częste zjawisko i gdy rozmiary jej są zbyt duże, niestety nie jest możliwe inne leczenie niż operacyjne. Często udaje się jednak ograniczyć zabieg do laparoskopii- jest to metoda małoinwazyjna,  pozostawiająca niewielkie blizny i pozwalająca na szybką rekonwalescencję. Nie dysponujemy natomiast farmakologicznymi metodami leczenia. Podczas usuwania torbieli operator stara się zachować jak największą ilość zdrowej tkanki jajnika, nie musi się Pani więc niepokoić o swoją płodność po zabiegu.
Pozdrawiam serdecznie!