Jak leczyć wadę wymowy u 23-latki?

Wada wymowy głoski,, r,, mam 23lata i wstydzę się tego że mam taki problem, poprostu unikam słów z ta głoską, sprawia mi to problem w życiu codziennym a zwłaszcza w pracy. Nie mam namiarów na żadnego dobrego logopedy w moim mieście /okolicach który by podszedł rzetelnie do tematu. Może ktoś da mi jakieś wskazówki jak nauczyć się poprawnej wymowy? Ćwiczenia? Nie mam pojecia jak się zabrać do tego, abym dobrze się zaczęła czuć z samą sobą.

Witam, pomimo Pani obaw proszę zacząć od wizyty u logopedy. Korekta artykulacji głoski r nie powinna stanowić problemu. Logopeda oceni jaka jest przyczyna nieprawidłowej artykulacji, zaleci odpowiednie ćwiczenia, będzie kontrolował poprawność ich wykonania. Może dobrze byłoby w Pani sytuacji poszukać logopedy pracującego z osobami dorosłymi?