Jak leczyć wstyd przed seksem?

Witam serdecznie. Mam 21 lat, jestem dziewicą i nie potrafię rozpocząć współżycia z moim chłopakiem. Mam do niego pełne zaufanie, nie wstydzę się swojego ciała, dbamy o zabezpieczenie podczas prób. Wszystkie czynności seksualne sprawiają mi przyjemność, do momentu kiedy on zbliża swojego członka do wejścia pochwy. Momentalnie traci ona nawilżenie, a ja go odpycham. Byłam z tym problemem u lekarza ginekologa, ale on polecił mi żel nawilżający i butelkę wina, co nie pomogło. Przy naszej pierwszej próbie (dla mojego chłopaka również jest to pierwszy raz), poczułam ból. Ja uważam, że był to ból spowodowany napieraniem na błonę, wycofałam się, poniewż mój chłopak nie zrobił tego zdecydowanie. Od tamtego momentu nie potrafię pozwolić mu się zbliżyć. Czy powinnam zgłosić sie do innego lekarza? Jeżeli tak to w celu jakich badań? Czy może powinnam się zgłosić do psychologa?

Dzień dobry,

Z Pani opisu można wnioskować, że pomimo intelektualnej gotowości do współżycia, nie jest Pani psychicznie na nie gotowa - stąd prawdopodobnie gwałtowne osłabienie lubrykacji i odpychanie partnera.
Wydaje się, że w tej sytuacji nie warto zmuszać się do seksu genitalnego, co może skutkować awersją do seksu w ogóle. Trzeba też pamiętać, że seks to nie tylko samo współżycie, ale wiele innych zachowań, które pogłębić mogą poczucie intymności i bliskości, dlatego, w związku z Pani "blokadą", sugerowałbym póki co, podejmowanie zachowań określanych jako petting.
Niezależnie od powyższego, namawiałbym do konsultacji z seksuologiem bądź psychologiem, celem zdiagnozowania rzeczywistego źródła Pani problemu.

Pozdrawiam.

Witam,
rozumiem, że trudności jakie Pani napotkała są niepokojące. Jeżeli lekarz ginekolog wykluczył problemy natury medycznej to pozostaje bariera psychiczna. Podstawowym pytaniem w Pani przypadku jest czego obawia się Pani lub boi w związku z pierwszym stosunkiem?
Musi Pani być świadoma tego, że niejednokrotnie pierwszy stosunek bywa bolesny i powoduje dyskomfort. Jest to naturalne ponieważ pochwa jest śluzówką bardzo delikatną a stres i napięcie towarzyszące temu wydarzeniu dodatkowo potęgują dyskomfort.
Aby uprzyjemnić pierwszy stosunek warto zadbać o odpowiednią atmosferę np. przygaszone światło, nastrojową muzykę. Rozluźniający dla kobiety często bywa masaż lub pieszczoty całego ciała - nie tylko części intymnych. Jeżeli pochwa nie jest wystarczająco nawilżona to warto użyć lubrykantów (żeli nawilżających). Może spróbujcie Państwo zorganizować miły, spokojny wieczór filmowy z lampką dobrego wina i jeżeli obydwoje będziecie mieli ochotę na zbliżenie to spróbujcie. Im bardziej kobieta jest spięta, tym większy dyskomfort może odczuwać więc nic na siłę.
Jeżeli opór z Pani strony nadal będzie duży i niepokojący to proszę zwrócić się do psychologa na konsultację.
Powodzenia!