Jak leczyć wysokie ciśnienie?

witam,mam pytanie - od pewnego czasu mam wysokie cisnienie i tetno na poziomie max 169/101 i serducho max 111.od tygodnia w zwiazku z tym jestem na zwolnieniu lekarskim.biore : concoram 5 mg 5 mg tabletki 1 raz dziennie rano oraz bioprazol 20 mg kapsułki twarde 2 razy dzienie rano i wieczorem.po tygodniowej kuracji cisnienie ksztaltuje sie na poziomie max 158/90 a serce 97 a poziomem minimum 152/90 a serducho 74. pytanie takie czy moge zwiekszyc ktoras z tych dawek i jesli tak to ktora?

Lek. Paweł Szadkowski

Wymaga pan zwiększenia dawek leków lub odpowiedniej modyfikacji farmakoterapii. Pana leczeniem powinien pokierować pana lekarz prowadzący. Odradzam samodzielną modyfikacje dawki.