Jak leczyć wzdęcia i skurcze jelit?

Pomocy Witam od jakiegoś czasu mam problem z ze skurczu jelit i wypróznianiem się lekarz stwierdził że to refluks od kilku dni doszła zgaga po każdym posiłki Ale mam też przelewanie w jamie brzusznej bardzo bolesne wzdęcia nie da się tak żyć stolec pojawił się nawet z krwią wzmorzyl mi się apetyt a dodam że prowadzę zdrowy tryb życia mam brzuch jak balon gdy to nadusze boli mnie co mam robić co to może być bóle żołądka też się pojawiają proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli objawy, mimo leczenie refluksu, nie miną, najlepszym wyjściem byłaby gastroskopia.
Mimo prowadzenia zdrowego trybu życia, niekoniecznie stosuje Pani właściwą dietę.
Zaburzenia jelitowe i wzdęcia mogą też wystąpić przy zespole jelita drażliwego - wtedy odczuwałaby Pani ulgę po wypróżnieniu. Ale nie podała Pani, czy zdarzają się zaparcia lub biegunki.
Zaburzenia jelitowe + wzmożony apetyt mogą wystąpić też przy infekcji pasożytniczej.
Przy wzdęciach częstą przypadłością jest zaburzona flora jelitowa.