Jak leczyć zaburzenia snu u 23-latki?

Witam.Mam problem ze snem. Mianowicie polega on na tym,że padam ze zmęczenia ok 20-21,potem wstaje ok 24-1 w nocy,biorę prysznic i znowu do łóżka. Mam problem z zaśnięciem o normalnej porze czyli 22-23. Nie wytrzymuje prawie nigdy i ide spac o 20...pomocy

Lek. Paweł Szadkowski

Zaburzenia snu może pani skonsultować z lekarzem psychiatrą. Konieczne jest poszerzenie wywiadu o choroby i inne objawy towarzyszące. Warto również wykonać podstawowe badania np. morfologię krwi z rozmazem, TSH i fT4, poziom wit.D.

Szanowna Pani,

w pierwszej kolejności warto byłoby wykonać podstawowe badania i wykluczyć przyczyny somatyczne Pani objawów. Dobrym pomysłem może się okazać wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek