Jak leczyć zakażenie H.Pylori?

POMOCY.DOKTOR PROSIŁ O WYKONANIE TESTU H pylori W KALE WYNIK DODATNI,CZY TO TRUDNO WYLECZYĆ,MAM ANTYBOTYK NA 2 TYG I PÓZNIEJ KIEDY ZROBIC NASTEPNY TEST.DODAM ZE TO NA BÓL ZOŁODKA PRZYNAJMNIEJ TAK MI SIE WYDAJ BO MNIE BOLI.I CO TO JEST lekI typu IPP ,TEGO MI LEKAZ NIE KAZAŁ BRAĆ A POWINIEN ? DZIĘKUJE.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani również stosować lek typu IPP, np. omeprazol, pantoprazol. Lek ten stosuje się jeszcze po skończeniu antybiotykoterapii przez 2-3 tygodnie, można dłużej.
Kolejny test może Pani zrobić już po skończonym leczeniu. Tylko musi to być test oddechowy, albo właśnie z kału, a nie z krwi, bo wyniki z krwi (przeciwciała) mogą być obecne długo po wyleczeniu.