Jak leczyć zaostrzenie WZJG?

Witam, choruje na WZJG obecnie jestem w fazie zaostrzenia. Do jakiej dawki maksymalnie mogę zwiększyć przyjmowanie Asamax, obecnie przyjmuję 2x3 tabletki na dobre.

Lek. Paweł Szadkowski

Dawkowanie podczas zaostrzenia w WZJG o przebiegu łagodnym lub umiarkowanym wynosi 2-4,5g/d w 3-4 dawkach podzielonych. Trudno odpowiedzieć pani na pytanie ponieważ nie opisała pani dokładnie swojego dawkowania. Na pani miejscu skonsultowałbym się ze swoim lekarzem prowadzącym.