Jak leczyć zapalenie spojówek?

Wotan. Mam 36 lat. Moje obie córki dostały zapalenia spojówek.5 letnia dostała antybiotyk w kroplach i przeszło a młodsza 1,5 roku miała leczone oko woda przegotowana. Wycierałam jej wacikami. Nie chcieli jej dać leku. Przeszło. Zaraz dostałam ja. W lewym oku gorzej. Ledwo mogłam powiekę otworzyć z rana tak było zalepione. Dostałam w sumie to samo co starsza córka. Ale teraz mam tak ze jak się rano widzę to nie widzę na to oko. Widzę przez mgle i to się utrzymuje przez kilkanaście minut po pobudce. Jakie mam badania zrobić? Nogdy nie miałam problemu z oczami wcześniej. Dziękuje

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się do lekarza rodzinnego aby przepisał Pani antybiotyk w kroplach, ponieważ wszystkie antybiotykowe krople do oczu są na receptę. Pozdrawiam.