Jak leczyć zaparcia u 21-latki?

Witam! Ostatnio mam zaparcia jednak są dni gdzie normalnie się wyprozniam, jest to porowni. Mimo to zauważyłam dziwne uczucie w odbycie jak chce mi się oddać stolec w odbycie mam uczucie pelnosci lub jak mam gazy to występuje to samo uczucie i na stojaco nie mogę ich wypuścić tylko na siedząco. Czy to uczucie to coś poważnego, jakiś guz czy to od zapaść

Szanowna Pani, proszę zwiększyć spożycie błonnika. Dodatkowo w aptece można kupić laktulozę, bisakodyl oraz czopki glicerynowe