Jak leczyć zaparcia u 9-latka?

Witam. Syn ma 9 lat, od pewnego czasu znowu powrocily zaparcia. Mial je jak mial 4 latka, ale dosyc szybko udalo nam sie z nimi uporac. Dbamy o diete, syn nie jada slodyczy, pije duzo wody, niestety mimo to doszlo do zaparc, ktore spowodowaly dosyc duzego, zewnetrznego hemoroida. Pediatra kazala brac forlax i robic nasiadowki z kory debu, a w razie gdyby to nie pomoglo to zastosowac masc procto-hemolan tylko z tego co czytam to masc nie jest przeznaczona dla dzieci z powodu braku danych stosowania w.tej grupie wiekowej. Nasiadowki z kory debu jak narazie nie pomagaja.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym zwiększenie ilości błonnika w diecie oraz dalsze stosowanie się do zaleceń. Gdyby dolegliwości nie ustępowały, należy udać się do pediatry ponownie. Pozdrawiam.