Jak leczyć zawieszenia i brak kontaktu z dzieckiem?

Witam Panie Bajko, pytał Pan o objawy, moja córeczka ma kilkusekundowe zawieszenia, nie ma z nią przez tą chwilę kontaktu, patrzy w jeden punkt i nic nie słyszy. Wyniki EEG opisałam wcześniej. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki objawy jakie Pani zgłasza mogą sugerować padaczkę typu petit mal czyli stopnia małego, jeżeli oczywiście są także zmiany w EEG. Napady występują zazwyczaj u małych dzieci i charakteryzują się krótkotrwałymi epizodami zaburzeń świadomości bez utraty przytomności: dziecko jakby na chwilę się zagapia, po czym podejmuje przerwaną czynność. Warto pozostać pod kontrolą neurologa dziecięcego.

Diagnostykę i leczenie powinien przeprowadzić specjalista neurolog dziecięcy.Podejrzenie to padaczka pierwotnie uogólniona napadów nieświadomości.ten rodzaj padaczki-o ile się potwierdzi leczy się bardzo dobrze.
Pozdrawiam ciepło