Jak leczyć zawroty głowy przy takim MR?

Kobieta, lat 43, leczone nadciśnienie tętnicze. Od poczatku sierpnia mam odretwiałą i słabą prawą stronę ciała. Zaczęło się od dużego palca u nogi, potem stopniowo dalsze partie. Miałam także pod koniec sierpnia incydent silnego krótkotrwałego bólu głowy z zwrotami. Mam także zaburzenia równowagi jak stoję na prawą stronę. Ponadto dyskoptię, przepuchliny i zwyrodnienie całego kręgosłupa. Ogólnie jestem słabsza. Nie mam problemów ze snem. Praca i stojąca i siedząca. Wynik rezonansu: Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji T1 po kontraście jest widoczne punktowe wzmocnienie o wielkości 4,2 mm w tylnej części kanału kręgowego. Proszę o interpretację.
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Dzień dobry,zamiast interpretacji opisu wyniku wymagana jest stacjonarna wizyta u specjalisty neurologa który oceni w pierwszej kolejności stan Pani zdrowia porównując z objawami klinicznymi zdecyduje o leczeniu lub diagnostyki obrazowej rezonans magnetyczny.Opisany przez Panią objawy wymagają wizyty stacjonarnej u neurologa jeśli okaże się, że jest zbyt długa kolejka do wskazana wizyta u lekarza rodzinnego który oceni stan zdrowia i do czasu wizyty do specjalisty zaleci leczenie lub zleci innego specjalistę np ortopeda.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty