Jak lekarz potwierdza płeć płodu?

Witam, z tej strony jestem w 32tc . Byłam na każdych badaniach prenatalnych tych trzech najważniejszych prywatnie wybrałam lekarza z certyfikatem FMF . I tu moje pytanie czy taki lekarz ma obowiązek zbadać narzady wewnetrzne rodne płodu ? . U mnie na sprawozdaniu po badaniu nie ma wzmianki o tym czy jest wszystko dobrze . Czy taki lekarz jest w stanie pomylić płec 2razy na usg 3D. Czy jeżeli powiedział na połówkowych ze to dziewczynka i w 31tc to potwierdzil pokazując wargi sromowe to tak bedzie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz potwierdza płeć dziecka wykonując usg. Nie jest to badanie w 100% pewne, więc zawsze należy liczyć się z możliwością pomyłki. Natomiast z dużym prawdopodobieństwem może Pani zaufać wynikom. Określenie płci dziecka nie należy do podstawowych parametrów ocenianych na usg - nie musi być więc zawarte w opisie. Gdyby coś było.nie tak - lekarz na pewno by Panią o tym poinformował.