Jak liczy się tygdnie ciąży?

Witam!

Jestem w ciąży! Mam pytanie, który to tydzień ciąży?! Ostatni okres miałam 10.11.2009, miałam regularne cykle. Teraz okres spóźnia mi się już prawie tydzień. Czytałam różne opinie jak wyznaczyć, który to tydzień, i trochę się pogubiłam. 5 czy 3?
Jaką metodę przyjąć? Licząc od zapłodnienia czy ostatniej miesiączki?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ponieważ bardzo rzadko udaje się ustalić dokładnie dzień, w którym doszło do zapłodnienia, czas trwania ciąży ustalamy standardowo na podstawie daty wystąpienia ostatniej miesiączki. Jest Pani więc w 5 tygodniu ciąży.

Gratuluję i pozdrawiam serdecznie!