Jak ma schudnąć 13-latek?

Mam 13 lat, 168 cm i 75 kg, i chcę schudnąć, bo każdy mnie wyzywa od grubasów. Chcę schudnąć, żeby po feriach być już jakieś 10-20 kg chudszy. Mam duży brzuch, łydki i grube ręce. Nie ćwiczę, jedynie tyle, co na wf. w szkole i nie jem śniadania, w szkole też nie jem, tylko obiad mały, a w domu duży, a około 22.00 kolację. Co zrobić, żeby schudnąć?

Witam!

Twoje BMi wynosi 26,6. Oznacza to obszar powyżej 97 centyla. Cierpisz na otyłość.

Myślę, iż niezbędna będzie konsultacja lekarska. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy przyczyną nadmiaru masy nie są jakieś inne problemy zdrowotne. Przy takiej ilości nadprogramowych kilogramów, nie powinieneś odchudzać się na własną rękę. Dobrze, gdyby Twoje odchudzanie poprowadził dietetyk.

To, co mogę polecić, to wyeliminowanie słodkości, fast foodów i zwiększenie aktywności fizycznej.

Pozdrawiam