Jak ma schudnąć nastolatek?

Witam, mam 14, prawie 15 lat, ważę ponad 70 kilo przy wzroście 165 cm. Chodzę na sztuki walki we wtorki i czwartki od 17.30 do 19.00 i zazwyczaj nie jestem głodny... Dopiero pól godziny później lub godzinkę jem kolację. Mam zamiar zapisać się na pływanie, bo umiem bardzo dobrze, ale chcę właśnie schudnąć :) Do dyspozycji także w domu mam rower treningowy i dzisiaj jechałem np. godzinkę na nim, w tamtym roku, gdy byłem na badaniu to lekarz powiedział bym schudł z 10 kilo, więc jeździłem, ale zaniedbałem, nie dbałem o siebie. Teraz chciałbym schudnąć i proszę o rady. Nie choruję na żadne choroby.

Witam!

Z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Minimum niezbędne do spalenia tkanki tłuszczowej, to 30 minut umiarkowanego treningu dziennie.

Wystarczy, jeśli zrezygnujesz z "bomb kalorycznych" i zwiększysz aktywność fizyczną.

Pozdrawiam