Jak ma schudnąć nastolatka? Mam szanse być modelką, nie chcę jej stracić

Witam, mam 14 lat i chcę zostać modelką. Niestety, przydałoby się trochę schudnąć, szczególnie w udach i biodrach. Mój wzrost to 174 cm, wymiary 83/63/90. Nigdy się nie odchudzałam, ale ostatnio ograniczyłam słodycze i więcej ćwiczę (brzuszki, hula-hop, jazda na rowerze, spacery i inne). Moim problemem jest to, że lubię dużo zjeść, ale od niedawna pilnuję się. Już wiele agencji modelek się mną interesowało, ale ze względu na uda rezygnowali. Teraz mam szansę się do jednej dostać i nie chcę tej szansy stracić, bo mi bardzo zależy na tym. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Witam,

Rozumiem, iż o swoich planach rozmawiałaś z rodzicami i wyrazili oni zgodę na przygodę z modelingiem. Niestety nie podałaś masy ciała, stąd nie jestem w stanie określić jej prawidłowości. W Twoim wieku nie poleca się stosowania diet niskoenergetycznych, mogą one zaburzyć dalszy wzrost i rozwój organizmu.

W kształtowaniu sylwetki najlepsza jest aktywność fizyczna. Możesz wybierać spośród: szybkiego marszu, joggingu, jazdy na rowerze, pływania. Najlepiej, aby ćwiczenia dobrał Twój nauczyciel od wychowania fizycznego, gdyż zna on Twoje możliwości, kondycję i ewentualne przeciwwskazania do ich wykonywania.

Odnośnie diet zapoznaj się z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam ciepło