Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ma schudnąć w miesiąc 12-latka?

Jak 12-latka ma schudnąć 10 kg w miesiąc lub miesiąc i 2 tygodnie, która ma 160 wzrostu i waży 61kg. Mogą być ćwiczenia. Ale nie zapomnijmy, że chodzę do szkoły i mam ją codziennie około od 8.50 do15.55. Bo muszę schudnąć, ponieważ jadę niedługo, to znaczy za 2 miesiące, do Aqa Parku. Proszę o szybką odpowiedź. I dziękuję! Pozdrowienia!
12 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam!

Twoje obecne BMI wynosi 23,82. Jest to obszar 90 centyla na siatce centylowej, oznaczający nadwagę. Dobrze, gdyby udało Ci się wybrać do lekarza w celu kontroli masy ciała i ustalenia przyczyn nadmiaru kilogramów.

Po pierwsze, z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Po drugie, powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie abccwiczenia.pl.

Nie zapomnij o wizycie u lekarza!

Pozdrawiam 

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy