Jak ma schudnąć w miesiąc 12-latka?

Jak 12-latka ma schudnąć 10 kg w miesiąc lub miesiąc i 2 tygodnie, która ma 160 wzrostu i waży 61kg. Mogą być ćwiczenia. Ale nie zapomnijmy, że chodzę do szkoły i mam ją codziennie około od 8.50 do15.55. Bo muszę schudnąć, ponieważ jadę niedługo, to znaczy za 2 miesiące, do Aqa Parku. Proszę o szybką odpowiedź. I dziękuję! Pozdrowienia!
12 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje obecne BMI wynosi 23,82. Jest to obszar 90 centyla na siatce centylowej, oznaczający nadwagę. Dobrze, gdyby udało Ci się wybrać do lekarza w celu kontroli masy ciała i ustalenia przyczyn nadmiaru kilogramów.

Po pierwsze, z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Po drugie, powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie abccwiczenia.pl.

Nie zapomnij o wizycie u lekarza!

Pozdrawiam