Jak mam ćwiczyć i co jeść?

Witam, Mam 14 lat, około 180 cm wzrostu i ważę 80 kg. Chciałbym schudnąć 15 kg. Tylko nie wiem jak. Wszyscy się ze mnie wyśmiewają. Proszę o pomoc. Jak mam ćwiczyć i co jeść? Proszę pomóżcie!

14 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Twoje BMI odpowiada na siatce centylowej obszarowi powyżej 90 centyla. Od tej wartości rozpoznaje się nadwagę. Nie martw się jednak. Jesteś jednocześnie bardzo wysokim chłopcem. Masz przed sobą jeszcze kilka lat,w czasie których Twoje ciało nadal będzie się rozwijało. Możliwe, iż większa masa ciała nie wynika tylko i wyłącznie z rozwiniętej tkanki tłuszczowej, lecz po prostu z "mocnej budowy".

Diety nie powinieneś stosować na własną rękę. Wszystkie zmiany muszą być wprowadzane w porozumieniu z rodzicami, lekarzem lub dietetykiem. Nie zapominaj o regularnym spożywaniu posiłków, a także o codziennej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam