Jak mam dać sobie z nią spokój?

W największym skrócie. Kocham dziewczynę i to bardzo. Nie wyobrażam sobie bez niej życia, mimo tego, że ona dała mi bardzo wyraźnie do zrozumienia, że nie będziemy razem. Po prostu widzi we mnie przyjaciela i raczej nic więcej. Rozmawiałem o tym z nią, i to nie raz, i od kilku miesięcy, mimo tego że ja ,,nie mam u niej szans", dalej nie mogę dać sobie z nią spokoju. Każdy widzi to, że bylibyśmy idealną parą, ja podobno jestem ,,superfacetem", ale najwidoczniej nie dla niej. Mówi mi, że mnie kocha i tego typu rzeczy i jest o mnie bardzo zazdrosna (albo tak świetnie udaje). Prawdopodobnie, gdybym zobaczył ją z jakimś facetem, to byłoby mi bardzo źle, i dowiedziałem się od jej bliskiej przyjaciółki, że z jej strony byłaby prawdopodobnie taka sama reakcja. W jaki sposób ja mam przestać ją kochać? Próbowałem z inną dziewczyną, ale nic z tego nie wyszło, bo myślałem o ,,tamtej"... Nie potrafię dać sobie z nią spokój...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj!

Spotkałam się kiedyś z opinią, że między kobietą i mężczyzną nie istnieje relacja czysto przyjacielska. Zastanawiałam się nad tym i, szczerze mówiąc, trudno jest mi się jednoznacznie opowiedzieć za lub przeciw. Prawdą jest jednak, że im dłużej przebywamy z daną osobą, tym czujemy z nią bliższą więź i tym bardziej ją lubimy. Być może Twoja koleżanka nie do końca zdaje sobie sprawę z własnych uczuć, mówiąc, że Ciebie kocha, ale nie chce być z Tobą. Być może większy dystans, mniejsza częstotliwość spotkań pozwoliłyby jej rozeznać się we własnych uczuciach. Jeśli jednak okaże się, że z jej strony nie ma szans na inną relację niż przyjacielska, pozostaje Ci jedynie zaakceptować jej decyzję i zastanowić się, czy jesteś w stanie być blisko niej, jednak nie będąc z nią. Przyznam, że to trudne i bolesne wyzwanie.

Cóż, najlepszą radą, choć zdaję sobie sprawę, że nie łatwą do zrealizowania, jest koncentracja na własnych potrzebach i własnym rozwoju. Postaraj się żyć swoim życiem, realizować swoje pasje. Niewykluczone, że niebawem spotkasz kogoś, kto zawróci Ci w głowie i zapomnisz o złamanym sercu. Życie jest pełne niespodzianek i nieskończonych możliwości. A zawody miłosne ... cóż, również bywają cenne, bo dzięki nim uczymy się wiele o sobie, swoich uczuciach i potrzebach, przez co stajemy się dojrzalsi i być może lepiej przygotowani do wejścia w prawdziwie bliską relację z drugą osobą.

Pozdrawiam.