Jak mam jeść? Jak schudnąć?

Ja mam problem z tym ile powinnam jeść np: śniadanie: julitki diabetyka lub jajecznica z 2 jajek na oliwie z pomidorem, jogurt naturalny z 3 łyżkami musli, jogurt naturalny z jabłkiem 2-3 łyżki płatków owsianych w szkole: kanapka z żytniego chleba smarowana twarożkiem z sałatą pomidorem ogórkiem rzodkiewką obiad: makaron + warzywa lub kasza + warzywa lub ryba pieczona + kasza + surówka/warzywa lub zupa itp. podwieczorek: owoc/jogurt naturalny kolacja: sałatka z warzyw. Mam taki problem np. nie wiem ile powinnam dokładnie jeść czasami chodzę głodna bo myślę, że jak zjem 1 kromkę więcej to przytyje a boje się tego. Też trochę boje się świąt, że wpłyną na moją wagę. Słyszałam, że kalorie powinno się stopniowo dokładać ja nie umiem sama sobie z tym poradzić bardzo się boje przytyć ciągle się tym dręczę jem bo musze nic dla mnie nie jest takie jak kiedyś. Ps. co najlepiej jeść na podwieczorek? Bo ja wracam czasami po 16 jem obiad a potem ok.2h podwieczorek ze szkoły a słyszałam, że owoce tylko do 15-16 a dla mnie podwieczorek to czas na coś 'słodkiego' owoc i co najlepiej na kolacje: bo przejadłam się już tymi warzywami na kolacje Nie wiem jak mam sobie poradzić. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam.

Niestety nie podała Pani praktycznie żadnych informacji na swój temat.
Nie wiem w jakim jest Pani wieku, ile mierzy i waży, stąd nie wiem, czy mam odpowiedzieć odnośnie żywienia w przypadku osoby z nadwagą/otyłością, czy też osoby o prawidłowej masie ciała, a jedynie pragnącej zdrowo się odżywiać.
Czy choruje Pani na cukrzycę, czy też po prostu wybiera rodzaj parówek przeznaczonych dla diabetyków?

Proszę zajrzeć na:
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Pomysły na poszczególne posiłki znajdzie Pani w serwisie www.abcodchudzanie.pl (na stronie głównej), m.in.:
http://portal.abczdrowie.pl/dietetyczna-kolacja
http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szybki-lunch-przepisy

Co do śniadania, dodałabym do niego kromkę pełnoziarnistego pieczywa.
Do kolacji warto spożyć produkt, będący źródłem sycącego białka.
Jako podwieczorek może Pani zjadać np.: sałatkę owocową, jogurty typu light, ciasto drożdżowe z owocami, batoniki zbożowe.

W utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, bardzo efektywne są ćwiczenia i zajęcia ruchowe.
Ze swojej strony polecam aerobik (zwłaszcza zajęcia fat burner).

Pozdrawiam