Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego aby dostosować formę pomocy. Ważna jest dobra organizacja czasu i dnia. Można korzystać z pomocy przypomnienia w telefonie, notesu, tablicy magnetycznej. Utrzymywać porządek, pilnować odkładania rzeczy na miejsce. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i psychoterapii, technik Biofeedback (BFB). Przesyłam link do artykułu: http://www.psychiatria.pl/artykul/charakterystyka-metod-neurotechnologicznych-w-praktyce-medycznej/624
Pozdrawiam serdecznie

0

Witam

W przypadku stwierdzonego ADD u osoby dorosłej skuteczną metodą leczenia jest psychoterapia poznawczo-behawioralna, biofeedback, w niektórych przypadkach stosuje się leki zapisane przez lekarza psychiatrę(stymulujące lub niestymulujące).Zalecałabym Panu umówić się do psychologa/psychoterapeuty oraz pójść na konsultację z psychiatrą.Specjaliści na podstawie wywiadu z Panem określą najlepszą metodę leczenia.


pozdrawiam
Kamila Jakubowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy