Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego aby dostosować formę pomocy. Ważna jest dobra organizacja czasu i dnia. Można korzystać z pomocy przypomnienia w telefonie, notesu, tablicy magnetycznej. Utrzymywać porządek, pilnować odkładania rzeczy na miejsce. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i psychoterapii, technik Biofeedback (BFB). Przesyłam link do artykułu: http://www.psychiatria.pl/artykul/charakterystyka-metod-neurotechnologicznych-w-praktyce-medycznej/624
Pozdrawiam serdecznie

0

Witam

W przypadku stwierdzonego ADD u osoby dorosłej skuteczną metodą leczenia jest psychoterapia poznawczo-behawioralna, biofeedback, w niektórych przypadkach stosuje się leki zapisane przez lekarza psychiatrę(stymulujące lub niestymulujące).Zalecałabym Panu umówić się do psychologa/psychoterapeuty oraz pójść na konsultację z psychiatrą.Specjaliści na podstawie wywiadu z Panem określą najlepszą metodę leczenia.


pozdrawiam
Kamila Jakubowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy