Jak mam nie przejmować się tym, że nie mam chłopaka?

Witam! Jestem typową nastolatką i ciągle zadręczam się tym, że nie mam chłopaka. Mam przyjaciółki, które przebierają w facetach i zawsze dobrze im się powodzi. Ja nigdy nie zaznałam tego szczęścia, aby wziął mnie ktoś na kawę czy do kina. Kiedy widzę, jak one się cieszą, wpadam w dołek... Zastanawiam się, czy jestem taka brzydka, czy też taka głupia. Pomóżcie mi pogodzić się z tym.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Witaj!

Fakt, że nie masz chłopaka, wcale nie czyni Cię gorszą od koleżanek. Może masz większe wymagania albo koledzy cenią Ciebie za przyjaźń, widzą w Tobie kumpla i nie chcą tego zmieniać. Trochę zbyt skrótowo opisałaś problem, dlatego jest mi trudno dać jednoznaczną odpowiedź.

Myślę, że na każdego przyjdzie czas. Jesteś jeszcze bardzo młoda. Większość chłopców w Twoim wieku jest jeszcze bardzo niedojrzała, przeżywają burzę hormonalną i nie zawsze zwracają uwagę na to, co cenne i wartościowe. Sugerowałabym, abyś nie koncentrowała się zanadto na posiadaniu lub nie chłopaka. Zapewniam Cię, że za 2-3 lata zupełnie inaczej spojrzysz na całą sprawę.

Pozdrawiam.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy